ZAJIŠTĚNÍ INVESTIC NEBO JAK OCHRANA SVÉHO INVESTIČNÍHO PORTFOLIA ??

ZAJIŠTĚNÍ INVESTIC NEBO JAK OCHRANA SVÉHO INVESTIČNÍHO PORTFOLIA ??

Abychom zvýšili ziskovost vašich investic nebo je udrželi, existuje takový nástroj zvaný „hedging“. Pojďme pomocí prstů a příkladů analyzovat, co to je a jak to použít.

Řekněme, že máte určité množství měny. Jmenovitě izraelský šekel.

Chápete, že chcete ušetřit peníze a zvýšit je. Můžete si například koupit dolary. Po analýze předchozího roku si uvědomíte, že můžete získat výnos 8% ročně. Pro příští rok také uvidíte nebo předpokládáte zvýšení šekelu (finprophet.com rovněž předpokládá zvýšení této měny, jak je patrné z grafu).

Ale myslíte si, že to nestačí. Můžete získat více. Zakoupením dolarů je můžete také použít. Například nákup akcií ve společnosti.

Například zde je graf z Visa. Když se podíváte na nabídky akcií předchozích období, stabilní růst a dobrou ziskovost, můžete učinit závěr o jeho nákupu. Navíc za předpokladu, že akcie budou i nadále růst (nebo při pohledu na předpověď ve stejné finprophet.com).

Například v předchozím roce uvidíte, že vám investice může přinést 38% roční návratnost v dolarech. Ano, nyní je krize kvůli koronaviru, poklesu obchodní aktivity, a řekněme, že finprophet.com ukazuje, že akcie vám poskytnou méně než 10-15% ročně.

Ale s ohledem na skutečnost, že vaše měna bude stále růst, nakonec získáte:

1,08 x 1,15 = 24,2% ročně.

To je zajištění. Když chráníte svou investici dalšími investicemi do jiného nástroje.

A i když na stejném vízu vyděláte méně, stále získáte více než z investování pouze v dolarech.

To funguje pro jakýkoli nástroj: futures, ETF, dluhopisy atd.

Nezapomeňte, že stále musíte zvolit správné finanční nástroje, které porostou. A k tomu můžete použít systémy předpovídání finančních trhů, například FINPROPHET.COM (https://finprophet.com).

Image for post

Úspěšné investice a

vítězství na finančních trzích!