LOGIKA POROZUMĚNÍ PRÁCE AKCIOVÝCH TRHŮ A ROZHODOVÁNÍ V INVESTOVÁNÍ A OBCHODOVÁNÍ

LOGIKA POROZUMĚNÍ PRÁCE AKCIOVÝCH TRHŮ A ROZHODOVÁNÍ V INVESTOVÁNÍ A OBCHODOVÁNÍ

Tento článek je určen těm, kteří investují nebo obchodují již několik let, ale hledají pochopení procesů a logiku rozhodování. Níže načrtnu svoji vizi tohoto problému.

Pokud se podíváte na akciové trhy, stejně jako na různé nástroje, techniky, služby atd., Které pomáhají při rozhodování o koupi / prodeji nebo investování do konkrétního nástroje, pak jich vidíme mnoho.

Každý investor nebo obchodník si bere něco pro sebe. Někdo obchoduje s Fibonacciho řádky. Někdo z Bollinger Bands. Někdo rozhoduje o kanálu. Někdo používá RSI, Stochastic nebo jiné indikátory, kterých je velmi mnoho. Někdo hledá tvary a kreslí čáry. Někdo hodnotí společnost zásadně. Jiní používají matematickou statistiku nebo funkční / vlnovou analýzu.

Na jedné straně, pokud jste si právě přečetli předchozí odstavec, pravděpodobně jste se chytili za hlavu. A částečně máte pravdu. Na jedné straně existuje spousta technik a lidí, kteří je používají v široké škále. Na druhé straně jsou akciové trhy rukojmími pro sebe. To je navíc zvláště důležité v souvislosti s používáním různých obchodních systémů, které jsou obvykle založeny na nekomplexních technických ukazatelích, nebo jiných rozhodovacích nástrojích, o kterých jsem psal výše.

Výsledkem je, že vzhledem k tomu, že se používá mnoho obchodních systémů a obchodníků využívajících předvídatelné a srozumitelné nástroje, je prognóza sama o sobě v podstatě matematickým výpočtem.

Mnoho lidí říká, že akciový trh není předvídatelný, procesy jsou náhodné. Bohužel, to je zdaleka nebo úplně špatně z důvodů, které jsem jmenoval výše.

Pokud se však podíváte na množství nástrojů, pak je pro člověka docela obtížné rozhodnout se sám. Nemluvě o tom, že je to nemožné, je to jednoduše obtížné z hlediska časových nákladů.

Pojďme spekulovat.

Vezměme v úvahu základní ukazatele. Musíte vzít hlášení společností, musíte udělat prognózu výnosů a zisku, alespoň primitivně na základě regresní analýzy. A je lepší to udělat kvalitativně na základě analýzy mnoha faktorů, které můžete vidět v příslušných knihách o fundamentální analýze.

Zvažte technické ukazatele. Vezměte si ty nejoblíbenější. Stejný OBV, Stochastic, MACD, Keltnerův kanál a další.

Můžete vytvářet grafické primitivy.

Matematiku pravděpodobně vynecháme, drtivá většina obchodníků pravděpodobně ani nezná definici matematického očekávání. Proto nebudeme ve svých argumentech používat matematiku.

Podíváme-li se na všechny výše uvedené, pak i pro jeden nástroj k provedení takové analýzy je práce. Toto je skutečně práce, která bude stát čas i peníze.

Přemýšlejte, kolik nástrojů (akcií) denně můžete analyzovat? Jeden ?? Dva ?? Deset??

Osobně jsem hluboce přesvědčen, že v současnosti si žádný sebeúctující obchodník nebo investor neporadí bez různých druhů automatizovaných systémů, které převezmou práci s nástroji pro analýzu a filtrování, což vám nakonec umožní vybrat nejziskovější nástroje.

Například na FINRPOPHET.COM máme různé neuronové sítě, které vám umožňují vyhodnotit přístroj a předpovědět kotace z různých úhlů pohledu. Technicky i komplexně (technicky i zásadně).

Například obrázek ukazuje prognózu amerických dluhopisů.

Pokud vezmeme v úvahu neuronové sítě, pak v podstatě nezáleží na tom, jakou složitost a objem dat analyzovat. Můžete do nich zapojit alespoň celou Kongresovou knihovnu, nemluvě o údajích o citacích, indikátorech hlášení, tržních podmínkách a dalších věcech. Neuronové sítě zefektivní výpočet a předpověď než u lidí.

Pokud jde o logiku rozhodování, jak ji vidíme:

  1. Předpověď se provádí pomocí automatizovaných systémů (například neuronových sítí), přičemž se zohledňuje mnoho faktorů: technické, základní atd.
  2. U každé prognózy se potenciální ziskovost technicky odhaduje na základě kanálu.
  3. Technicky je na základě řady indikátorů určen vstupní bod do nástroje.

V naší službě máme prognózy založené na neuronových sítích pro: akcie, futures, měny, kryptoměny, indexy, ETF, dluhopisy, kotace investičních fondů.

Více než 6 000 tisíc finančních nástrojů na 24 mezinárodních trzích.

K dispozici jsou také služby pro hodnocení obchodních strategií na základě prognózy pro každý nástroj: https://finprophet.com/en/pages/instruments/strategy

U každé strategie je obchodní signál vyhodnocen na základě indikátorů: https://finprophet.com/en/pages/instruments/signals

Vidíme, že budoucnost patří automatizovaným systémům.

Další předpovědi získáte na FINPROPHET.COM (https://finprophet.com).

Image for post

Úspěšné investice a

vítězství na finančních trzích!